Publikace videa na webu

Odkaz na stáhnutíVideo AVI, MPEG a WMVVideo MOV

Odkaz na stáhnutí

To je v podstatě nejjednodušší způsob. Dělá se to kódem <ahref="video.avi">Stáhněte si video</a>,po kliknutí na tento odkaz se objeví dialog na stažení souboru.

Přehrání na stránce (AVI, MPEG, WMV)

Funguje to jenom s videi AVI, MPEG a WMV. MOV viz níže. Kód taktéž není validní (alespoň ne podle xhtml 1.0 strict).

Dělá se to kódem:

<object classid="clsid:22D6F312-B0F6-11D0-94AB-0080C74C7E95">
<param name="src" value="video.avi">
<embed type="application/x-mplayer2" pluginspage="http://www.microsoft.com/windows/windowsmedia/EN/default.asp" src="video.avi" name="wmpPlayer" width="320" height="260" ShowControls="1" EnableContextMenu="0" ShowAudioControls="0" ShowPositionControls="0" TransparentAtStart="1" ShowTracker="0" ShowStatusBar="1" AnimationAtStart="1" AutoSize="0" AutoStart="1" AllowChangeDisplaySize="0" DisplaySize="0"><a href="video.avi">Stáhněte si video</a></embed>
</object>

Vypadá to potom takto (prosím o strpení, video má 94kB a trvá 3 vteřiny. Pro přehrání potřebujete kodek XviD nebo FFDShow):

<ahref="video.avi">Stáhněte si video</a>

Funguje to v Internet Exploreru 6, Mozille Firefox 1.5 a Opeře 8.50.

A při určování width="" a height="" si dejte pozor, výška (height) obsahuje i lištu plug-inu, tudíž musí být zhruba o padesát větší, než je výška videa.

Video MOV na stránkách

Video formát od Applu potřebuje vlastní plug-in QuickTime, proto je odlišný i kód vložení do HTML. Kód je taktéž nevalidní, nicméně funguje v Internet Exploreru 6.0, Opeře 8.50 a Firefoxu 1.5.

<embed src="obrazky/video-na-webu/video.mov" autoplay="true" controller="true" loop="false" pluginspace="http://www.apple.com/quicktime/" height="252" width="320">
Nahoru

Video na PC: Vytvořeno v roce 2005 a víc. Autorem je Jan 'Šlaha' Šlahora. Veškerá práva vyhrazena autorům článků. Pokud není uvedeno jinak, jsem to já.