WMV video

Jedná se o videokodek Micro$oftu, který, jak známo, vydělává na vylepšených verzích již existujících nápadů (Dos, Windows, Internet Explorer,...). Stejně tak udělal dvojici kodeků:

Výhoda obou kodeků je (není, viz níž) v zachování stejné kvality při nižších datových tocích, než to dokáží jejich konkurenti (DivX, případně Mp3).

Vláďa mě na poradně upozornil, že to není pravda. Zhlédl jsem jím doporučované testy a rozhodnul jsem se mu dát za pravdu.

Pro práci s těmito kodeky se používá program Windows Movie Maker, což je nejspíš pevná součást Windows.

[Stáhnout pro WinXP]

V jiných systémech už máte nainstalováno a to ve složce: C://Program Files/Movie Maker, mělo by to být i ve Start/Programy/Příslušenství/Windows Movie Maker

Windows Movie Maker 2

Microsoft Windows Movie Maker 2 je aktualizace předchozích verzí programu Windows Movie Maker.

Přehled

Microsoft® Windows® Movie Maker 2 je aktualizace předchozí verze programu Windows Movie Maker.

Nové funkce, jako je nové uživatelské rozhraní, průvodci, přechody, efekty, titles, a AutoMovie make creating home movies easier. Windows Movie Maker 2 také využívá výhod posledních zvukových kodeků a videokodeků Windows Media® 9 Series.

S programem Windows Movie Maker 2 je vytváření domácích filmů velmi zábavné. V programu Movie Maker 2, můžete vytvářet, editovat a sdílet domácí filmy přímo na počítači. Svůj film můžete sestavit několika jednoduchýmu přetaženími. Špatné záběry můžete odstranit a zahrnout jen nejlepší scény. O film se můžete podělit prostřednictvím webu, e-mailu nebo disku. Použitím softwaru jiného výrobce můžete dokonce take vytvoření filmy a převést je na disky DVD.. Můžete rovněž uložit film zpět na videopásek videokamery přehrávat jej v televizoru nebo samotné videokameře.

Požadavky na systém

Tato aktualizace je určena pro pro systémy Windows XP Home Edition a Windows XP Professional.

Z hlediska optimalizace programu je tato aktualizace doporučena jen pro počítače, jejichž konfigurace splňuje nebo překračuje následující kritéria:

Video na PC: Vytvořeno v roce 2005 a víc. Autorem je Jan 'Šlaha' Šlahora. Veškerá práva vyhrazena autorům článků. Pokud není uvedeno jinak, jsem to já.