Převod filmu z DVD na AVI

O čem to je:Představte si, že si koupíte DVD s filmem a disk si poškrábete tak, že není možné film přehrát. To jsou peníze v tahu. Naštěstí máte ze zákona možnost vytvořit si kopii. Fajn, ale pokud nemáte DVD vypalovačku, je to stejně na nic. Jedině, že byste film převedli do AVI a vypálili na normální CD. A o tom je tenhle text.

Budeme potřebovat:

Postup:

Rippování

Dejte do DVD-ROM mechaniky DVD s filmem, který chcete převést. Spusťte DVD Decrypter, který si sám vybere soubory. Vy jen zvolíte složku, kam má kopírovat. Celý proces trvá asi 30 minut

Výpočet bitare

Spusťte program VideoCalc a zadejte potřebné parametry - délku filmu, kapacitu a počet CD, na které chcete film vypálit, komprimaci zvuku. Kvalita by měla být maximálně "střední" (ne míň) - 72%, lépe je samozřejmě víc, tak 80% (bitare 1000kb/s a víš).

Převod *.vob pomocí FlasKMPEG

Otevřte si soubor *.ifo, program Vám nabídne audio doprovod, titulky a film. Je klidně možné, že DVD Decrypter naripoval i ukázku(reklamu) na výrobce filmu, např.: WernerBros - zvolte tedy ten delší film. Titulky nedoporučuju dávat přímo do filmu - už je nikdy nedostanete zpět a zbytečně si berou data, která by mohly pomoci kvalitě videa. V menu Možnosti zvolte jako výstupní formát AVI Output, dále pak Možnosti výstupního souboru, kde zvolíte kodeky. Video kodek bude nejspíš DivX, nebo Xvid. Po kliknutí na tlačítko nastavit se otevře okno, kde nastavíte bitare (vypočítane pomocí VideoCalc). Potvrdíte OK. Audio kodek doporučuji Fraunhofer MP3 s nejméně 128kb/s a 41kHz. Potvrdíte OK, v možnostech Configure - dole pod oknem s videem - nastavíte ořezání. Z filmu ve formátu 16:9 (pruhy nad a pod filmem) mužete udělat 4:3 (celá obrazovka), ale není to moc hezký, lidi mají strašně vysokou hlavu... Proces trvá asi tak 12 hodin! - nejlepší je dělat přes noc

Titulky

Dělají se pomocí Subripu - Zvolte si jako jazyk češtinu. Po otevření programu dejte Soubor - Otevřít VOB(y). Pak Otevřít IFO. Vyberte cestu k IFO souboru. Nad tlačítkem Otevřít IFO je rozbalovací nabídka, v ní si vyberte jazyk pro titulky. Při prvním spuštění nechte kolonku Soubor se znakovou sadou na Nový soubor, při dalších spuštěních vyberete soubor se znakovou sadou(viz níže). Dále V kolonce Akce - Převést titulky na text přes OCR. Pod výběrem je taková malá ikonka - modrej kříž - po najetí myší červenej. Tak na to klikněte a vyberte formát titulků - Textové formáty- MicroDVD s frekvencí snímků 25 fps a Přidat k DiVXG400. Pak Převést do tohoto formátu a Start. Program se Vás začne ptát na znaky, aby je mohl převést na text. Polské znaky jsou dole v okně s otázkami (program vytvořil polský programátor) na znak, pokud jsou dva znaky spojené zadejte oba, jako uvozovky zvolte čárku-klávesa vedle Backapse a mezerník(´). Dole se rýsuje okno textového souboru. Po skončení dejte Soubor-Uložit jako a uložte. Při vypnutí programu se dozvíte, že byla změněna znaková sada, tak si ji uložte, abyste nemuseli příště zadávat nějaké znaky (což ale budete pravděpodobně muset, stačí drobná odchylka a program si neví rady).

Video na PC: Vytvořeno v roce 2005 a víc. Autorem je Jan 'Šlaha' Šlahora. Veškerá práva vyhrazena autorům článků. Pokud není uvedeno jinak, jsem to já.