Převod filmu z DVD do VCD

O čem to je:Potřebujete-li převést video z DVD tak, abyste jej mohli přehrát ve všech stolních DVD přehrávačích a nezáleží vám na kvalitě.

Budeme potřebovat:

Postup:

Rippování

Dejte do DVD-ROM mechaniky DVD s filmem, který chcete převést. Spusťte DVD Decrypter, ten si sám vybere soubory, které zkopíruje. Vy jen zvolíte cílovou složku. Celý proces trvá asi 30 minut.

Převod *.vob pomocí FlasKMPEG

Otevřte si soubor *.ifo a vyberte si audio doprovod, titulky a film. Je klidně možné, že DVD Decrypter naripoval i ukázku(reklamu) na výrobce filmu, např.: WernerBros - zvolte tedy ten delší film. Titulky nedoporučuju dávat přímo do filmu - už je nikdy nedostanete zpět a zbytečně si berou data, která by mohly pomoci kvalitě videa. V menu Možnosti zvolte jako výstupní formát bbMPEG Encorder. V možnostech Configure - dole pod oknem s videem - nastavíte rozlišení - 352x288 a ořezání- z filmu ve formátu 16:9 (pruh pod a nad filmem) mužete udělat 4:3 (celá obrazovka), ale není to moc hezký, lidi maj strašně vysokou hlavu.

Nastavení

Po startu kompilace se otevře okno bbMPEG pluginu. Dejte Settings a nastavujte -
Audio Stream Settings - Layer II, 224kb/s a stereo
Video Stream Settings - VCD
Program Stream Settings-VCD
... Proces trvá asi tak 12 hodin! - nejlepší je dělat přes noc
Nevýhodou je snad jen nepříliš vysoká kvalita obrazu...

Titulky

Titulkům je věnována samostatá stránka

Video na PC: Vytvořeno v roce 2005 a víc. Autorem je Jan 'Šlaha' Šlahora. Veškerá práva vyhrazena autorům článků. Pokud není uvedeno jinak, jsem to já.