Základní práce - VirtualDUB

V předchozích článcích jste se dozvěděli, co která nabídka dělá, nyní se dozvíte něco o základních úpravách videa ve VirtualDUBu.

Výběr videa

Toto je poměrně důležité nastavení, proto ním začneme, bylo by dobré, aby jste si ho zapamatovali.

Otevřete si video soubor, najděte začátek výběru a zmáčkněte klávesu "Home". Poté najděte konec výběru a zmáčkněte klávesu "End".

Rozdělení videa

Máte-li video, které chcete rozdělit na dvě části, případně si nějakou část videa uložit samostatně.

Postupujte podle bodu jedna. Nyní máte vybranou první část videa (případně část, kterou chcete uložit samostatně). Z nabídky Video zvolte možnost "Přímá kopie", poté Soubor a možnost "Uložit segment AVI".

V případě, že nevybíráte samostatnou část, ale rozdělujete video, musíte postup zopakovat tolikrát, kolik chcete mít částí.

Mazání částí videa

Takže začneme opět podle bodu jedna. Vybereme si část, kterou chceme vyjmout a zmáčkneme kombinaci kláves CTRL+D.

Mazání klávesou del se smaže jenom jeden snímek (1/25 sekundy). Kombinací CTRL+X část videa pouze vyjmete, vizte níže.

Přesunutí části videa na jiné místo

Nadpis se mi moc nepovedl, ale jde o přesun (zkopírování) části videa na jiné místo ve videu.

Takže jedeme zase standardně podle bodu jedna, tím si vybereme část, kterou chceme přesunout. Kombinací kláves CTRL+X onu část videa z videa vyjmete. Poté najděte místo, kam se má video vložit a zmáčkněte CTRL+V.

Jestliže nastane situace, kdy byste chtěli mít jednu část ve videu dvakrát (i vícekrát), zadejte namísto CTRL+X kombinaci CTRL+C.

Nahoru

Video na PC: Vytvořeno v roce 2005 a víc. Autorem je Jan 'Šlaha' Šlahora. Veškerá práva vyhrazena autorům článků. Pokud není uvedeno jinak, jsem to já.